Velikonoční "Bílá sobota" 15.4.2017 přinesla mochtínským fotbalovým týmům 6 mistrovských bodů. Z toho ty 3  z Chudenic byly naprosto nečekané !  Vybojoval je tam náš "B" tým mužů, který porazil domácí favorizovaný Sokol Chudenice 5:1 !
    Své první jarní vystoupení mají zasebou i naši nejmladší fotbalisté - týmy mladší a starší přípravky. Mladšíci byli na turnaji v Bolešinech, staršíci v Horažďovicích, kde sbírali další zkušenosti do své začínající fotbalové kariéry.

..III.třída mužů Sokol Chudenice - Sokol Mochtín "B"      1 : 5 (1:1)
Naše záloha odjížděla do Chudenic jen s 11 hráči (o proti minulému zápasu chyběli Bláha, Švátora P., Velek a Šafránek), včetně svých zasloužilých fotbalových důchodců - 53 letého Jar. Pavlíka a Václava Bouzka i 61 letého Ji. Dolejše staršího ( !) a tak na silného soupeře, který usiluje o čelo tabulky a o postup do Okresního přeboru, vymyslela potřebnou taktiku. Zaměřila se na poctivou obranou hru, dopředu se hrálo jen na brejky, popř. se spolehalo na standartní situace. A vyšlo to ! Mužstvo podalo nadšený, kolektivní výkon s minimem chyb v obraně, co prošlo, pochytal náš skvělý golman Petr Kodeš. Hodně kvalitně zahráli též naši krajní beci Jiří Peleška i Ondra Šot, kteří pohlídali rychlonohé útočníky Chudenic, pochvalu však zaslouží všichni.
       Mochtín se ujal vedení v 16.min., po brejkové akci skoruje Jar. Pretzelmayer, kterého přesnou přihrávkou poslal do šance V.Bouzek . Pak měli více ze hry domácí, ale zakončovali své náznaky šancí zbrkle, nebo je vychytal náš golman P.Kodeš. Nestačil jen na hlavičku urostlého M.Stryczecha z 5 m, který srovnával na 1:1 ve 41.minutě po rohovém kopu. I ve II.poločase se Mochtín zaměřoval na poctivé bránění, snažil se o kombinaci, všichni hráči (až na vyjímky)příkladně bojovali, domácí se do šancí dostávali minimálně. V 69.min. náš tým udeřil znovu. Na centr Jar. Pavlíka z VPK si naskočil Luboš Kašpar, který hlavou mění stav na 1:2 pro Mochtín ! Tento gol hodně ovlivnil psychiku domácích hráčů, kterým se dařilo stále méně a méně, Mochtínský tým naopak "vyrostl" , šel za nečekaným ziskem bodů. Po brejkových akcích v 77., 82. a 92. min. přidali goly Mochtína postupně Jar. Pretzelmayer, Standa Strejc a Michal Kloupar, rázem z toho je výsledek 1:5 pro Mochtín "B" ! Rozhodčí  Vladislav Stach, ŽK 2:1, 80 diváků. Sestava Mochtína "B" : Kodeš Petr, Pavlík Jaroslav, Šot Ondřej, Peleška Jiří, Podráský Jiří, Strejc Stanislav, Dolejš Jiří st., Kašpar Lubomír, Bouzek Václav, Kloupar Michal, Pretzelmayer Jaroslav, branky Mochtína : PRETZELMAYER Jaroslav - 2, KAŠPAR Lubomír, STREJC Stanislav, KLOUPAR Michal - po 1.

.. OP starších žáků  Sokol Mochtín  - Sokol Kolinec         8 : 0 (3:0)

Hosté přijeli jen s 9 hráči a tak to byl zápas, ve kterém se hrálo prakticky jen na polovině soupeře. Byl to ale zároveň zápas, ve kterém se naši kluci předháněli v zahozování brankových šancí a tak z toho nakonec vyšel výsledek "´jen" 8:0, který byl pro oslabeného, ale snaživého soupeře hodně milosrdný. Rozhodčí Ivan Petličarovský, branky Mochtína stříleli : VELEK Lukáš, ŠANTORA Jakub a ŠVÁTORA Miroslav - 2, POTUŽNÍK Ladislav a ŠKOCH Matěj - po 1.

TRENINKY st. žáků budou tentokráte v Mochtíně v pondělí 17.4. od 17,00 hod. a ve čtvrtek 20.4. od 18,00 hodin

V NEDĚLI
16.4.2017


zvu všechny příznivce So Mochtín a dobrého fotbalu na mistrovské utkání I.A třídy mužů do Mochtína !  Od 17,00 hod. se zde hraje utkání Sokol Mochtín - Keramika Chlumčany   !

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit