Další mistrovské kolo přineslo 3 body béčku mužů, ale ostatní týmy nebodovaly. Áčko mužů těsně prohrálo v Losiné, starší přípravka pak smolně v Chanovicích. Žáci v týdnu sehráli 1.kolo krajského poháru doma s Nepomukem. 

13.9.08 I.B tř. mužů Sokol LOSINÁ - Sokol MOCHTÍN   2 : 1 (1:0). Ani v Losiné se Mochtín vítězství nedočkal. Inkasoval již ve 2.minutě (stejně jako v Přešticích) a to byla škoda. Do 8.minuty měl vzápětí dvě golovky náš Ji. Dolejš, ale neproměnil je. Pak se hrálo od vápna k vápnu, čekalo se na další gol. Ten přišel ve 40.minutě z kopačky našeho J.Mareše, ale rozhodčí Marx ho neuznal (prý mu předcházela ruka). Našeho hráče to dost pobouřilo, za řeči dostal ŽK a v 75. pak další za nebezpečnou hru a tím následovalo i vyloučení. V té době domácí již vedli 2:0, když St. Jarabica se z místa stopera vydal do útočení, následovala ztráta míče, brejk domácích do naší otevřené obrany, ze kterého poslal nejlepší hráč Losiné Hajšman své mužstvo do dvoubrankového vedení. Mochtín to sice nevzdal, měl územní převahu a několik slibných šancí (tu největší hlavou opět Ji. Dolejš po centru Kejhy), ale gol dal jen jeden a to zásluhou St. Jarabici, který poslal centrovaný míč z VPK přímo do sítě domácího golmana. To běžela 80.minuta a stále byla šance na vyrovnání. Mochtín bojoval, i v deseti se dostával do tlaku, ale golmana domácích již nikdo nepřekonal.Body zůstaly v Losiné, Mochtín stále čeká na výhru. Rozhodčí Marx z Berouna, ŽK 5:4, ČK 0: 1 (Mareš),branky : Jarabica Stanislav - 1, sestava : Rajtmajer, Šup, Dolejš Ji.ml., Podráský, Troch, Kašpar (75.Šťastný), Mareš, Jarabica, Zoubek (46.Švátora P.), Kejha, Břečka (70. Voráč).

- 14.9.08, OP mužů - TJ So MOCHTÍN "B" - Start H.M.BOŽÍ   3 : 1 (0:0) Hosty dirigoval zkušený divizionář Milan Brabec, ale ten se ve 35.minutě zranil (sám) a musel odstoupit. Od této doby začal mít Mochtín více ze hry, přicházely i brankové šance. V 53. a v v 63.minutě se golově prosadil náš Luboš Nový, ale dvoubrankové vedení si Mochtín dlouho neužil. O minutu později se totiž zblíska trefil hostující Probst, snížil na 2:1. Závěr byl hodně dramatický. Hosté chtěli vyrovnant, využívali k tomu především rohové a VP kopy. Náš golman však byl vždy na místě, mužstvo podržel. Na druhé straně Mochtín zatápěl hostům z brejkových akcí, hlavně po levé straně. Po jedné z nich byl v 90.minutě sražen ve vápně střídající L.Kašpar, nařízenou penaltu P.Švátora bezpečně proměnil ve třetí gol. Rozhodoval T.Bošek ze Sušice, ŽK 1:3, 50 diváků, mezi kterými nechyběl ani  známý rocker OLDA ŘÍHA z Katapultu, fanoušek hostujících H.M.Boží. Branky : Nový Luboš - 2, Švátora Petr - 1 z pok.kopu. Sestava : Rajtmajer, Staněk, Šup, Švátora P., Špindler, Nováček, Dolejš Ji.st. (73.Kašpar), Voráč, Šťastný, Bláha (78.Čeleda), Nový (85.Petrů)

-10.9.2008 - 1.kolo Krajského poháru žáků So MOCHTÍN - FK NEPOMUK  0 : 3. Hosté jsou účastníky krajského přeboru, ale v Mochtíně svým výkonem nepřesvědčili. Naši kluci bojovali, pozorně bránili, uhráli s favoritem solidní výsledek. Rozhodčí V.Pressl z Klenové.

- 13.9.2008 - OP st. přípravka - Ch. Chanovice - So MOCHTÍN  1 : 0 (0:0). Naprosto vyrovnaný zápas rozhodl pokutový kop ve prospěch domácích. Rozhodčí z lidu.

Ml.přípravka i žáci měli o víkendu 13. a 14.9.2008 volno.