V neděli 16.10. se hrál v Mochtíně turnaj starších přípravek, který přinesl pěknou sportovní podívanou i kvalitní výkony všech 4 účastníků. Naši kluci navíc podali svůj nejlepší výkon podzimu 2016 !

Mochtínské áčko mužů hrálo v Mýtě, kde zatím v novém ročníku nikdo body nezískal - kromě domácích. A nezměnilo se to ani tentokráte. Domácí Slavoj vyhrál přesvědčivě 5:0, pojistil si 2.příčku v tabulce, usiluje o opětný návrat do Krajského přeboru.

..16.10.2016   -   Turnaj st. přípravek v Mochtíně za účasti 4 předních družstev okresu Klatovy. Naši kluci nezklamali, odehráli s favority více než rovnocenou partii, dle slov trenéra St. Bejvla podali svůj nejlepší výkon podzimu 2016 - gratulujeme !  Výsledky našich kluků :  Mochtín - Nýrsko 6:5, Mochtín - Horažďovice 2:2, Mochtín - Klatovy 5:10.  Další výsledky : Klatovy - Horažďovice 3:1, Klatovy - Nýrsko 12:0, Nýrsko - Horažďovice 2:5.

.. I.A třída mužů   Slavoj Mýto  -  Sokol Mochtín    5  :  0 (2:0). Z Mýta se body nevozí, o tom se dnes přesvědčili i naši fotbalisté. Domácí tým je dobře poskládán, má kvalitu, nemá proto zapotřebí, aby mu navíc ještě pomáhali rozhodčí. S tím my ale nic neuděláme, musíme bojovat dál. Mochtín začal dobře, byl Slavoji do 26.minuty rovnoceným soupeřem. Do tohoto času měli naši fotbalisté dokonce více golovek, ale golem neskončily a to byla škoda. Ta první přišla ve 12.min., kdy Zb.Smolík (po přihrávce Ji.Čeledy) vystrašil domácího golmana, který jeho střelu vyráží na břevno své brány. Ve 20.min. stříleným centrem trefuje břevno domácí brány Jiří Čeleda a o tři minuty později utaženou střelou ze 22 m trefuje břevno další náš hráč - Tomáš Velek ! Slavoj se do té doby k vážnějšímu zakončení nedostal i když měl mírnou územní převahu i velkou snahu získat vedení v tomto duelu. To přišlo až ve 26.min., kdy rozhodčí Liškutin nařídil proti Mochtínu penaltu za faul (nefaul) Zd. Nováka. S přehledem ji proměnil Hackr, Mýto vedlo 1:0, uklidnilo se, začalo hrát nátlakový fotbal, který mu přineslo další branku v naší síti. Bylo to ve 37.min., kdy se domácí prokombinovali až ke golovému zakončení - na 2:0 zvyšuje kanonýr Mýta s č.10 na zádech Jiří Hereit. Nepříjemná situace pro náš tým, který se navíc musel vypořádávat i s tím, že hned tři hráči museli hrát opatrněji se žlutou kartou (za podobné zákroky rozhodčí domácí hráče ŽK netrestal), aby náhodou nebyli vyloučeni. Po přestávce se Mochtín pustil do svého soupeře opět s velkou vervou, chtěl vstřelit kontaktní gol, ale to se mu nepovedlo. Naopak, v 53.min. se domácí dostali do brejku, ze kterého opět Hereit zvyšuje již na 3:0, bylo prakticky rozhodnuto. V 62. min. sice náš Jiří Čeleda dělovkou z VPK prověřil kvality domácího brankáře, který jeho střelu z úhlu bezpečně chytá do koše, o minutu později však naši hráči ztrácí míč před vlastním trestným územím, soupeř z toho znovu těží, pohotově zakončují, vedou již 4:0.  Mochtín i nadále praktikuje otevřenou, útočnou hru, chce dát alespoň jeden čestný gol. Blizoučko k němu měl Tomáš Velek v 66.min., kdy pohotově zakončuje, ale golman Mýta vyráží míč na rohový kop. V 75.min. kopal VPK náš kapitán Jiří Dolejš, ale jeho střela šla vysoko nad, o dvě minuty později se prezentuje pěknou střelou Zbyněk Smolík, dát gol není Mochtínu přáno. To domácí Slavoj je v zakončení úplně někde jinde. V 84.min. se po centru z rohového kopu dostává ke golové hlavičce zblíska opět domácí kanonýr Hereit, upravuje na konečných 5:0. Mýto si výhrou pojistilo s 23 body 2.místo v tabulce I.A třídy (za Tlumačovem, který jich nasbíral 24) a se skorem 34:16 jasně kraluje v počtu vstřelených branek svým soupeřům. Mochtín prohrál, ale nemusí smutnit, odehrál s favoritem nebojácně otevřenou partii, která se 250 přítomným divákům musela líbit. Rozhodčí Antonín Liškutin, AR Daniel Ruda, Václav Duspiva, DS Petr Churý, ŽK 1:4. Sestava Mochtína : Rajtmajer Petr, Žiak Jan, Novák Zdeněk, Bejvl Jakub (80. Pretzelmayer Jaroslav), Dolejš Tomáš, Dolejš Jiří, Smolík Zbyněk, Velek Tomáš, Šafránek Jan, Cihlář Jaroslav, Čeleda Jiří.

TRENINKY  mužů zůstávají v platnosti - úterý a pátek od 18,00 hod. v Mochtíně

TRENINKY žáků budou nyní - v pondělí a čtvrtek od 18,00 hod. v Mochtíně

    ..Jen ještě připomínám  m u ž ů m (A i B ) úhradu členských příspěvků za II.pololetí 2016 !

Naopak, poděkování trenérům a ved. mužstev mládežnických týmů Sokola Mochtín za včasné odevzdání seznamů platících i předání vybraných peněz za příspěvky !!!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit