Tři body si v neděli 25.9.2016 vybojovali naši muži "B" v Bolešinech, kde vyhráli 4:3, ale žádný oslnivý výkon to nebyl.

... III.třída mužů  - SK Bolešiny "B" - Sokol Mochtín "B"  3 : 4 (2:1). Naše záloha nastoupila k tomuto duelu v hodně obměněné i posílené sestavě, ale hlavně v 1.poločase to bylo jedno velké trápení. Řada hráčů hrála pod své možnosti, chybovali obránci, nedařila se kombinace, v zakončení to také skřípalo. Až po přestávce se Mochtín zlepšil, byl lepší svého soupeře, začal dávat i branky. Odměnou bylo otočení nepříznivého stavu a nakonec i zisk všech třech bodů. Zatím jich má naše béčko na kontě 7, což zatím stačí jen na 10.místo.

Průběh utkání : 2.minuta - domácí kanonýr Vraný (v sobotu dal za áčko Bolešin v Janovicích 3 branky) prověřil z VPK našeho golmana, který s námahou vytlačil jeho střelu nad břevno ! 4.minuta - navrátilec Jar. Pretzelmayer prošel obranou Bolešin, ale z vyložené šance trefuje jen tyč domácí branky. Naše obrana hraje laxně, domácí se v 6.min. dostávají hlavou do další šance, míč naštěstí končí vedle branky. Ve 13. min. se dostává do golového zakončení náš Lukáš Kolárik, ale jeho přízemní střelu golman vyráží nohou. V 19.min. se dostává do šance další navrátilec Yan Kul, jeho střela končí v síti. Mochtín vede 0:1 ! Ve 25.min. přichází hodně sporný moment zápasu. Našemu golmanovi vyskakuje míč z koše při prudké střele Vraného, vzápětí ho chytá, ale sráží se s nabíhajícím bolešinským útočníkem. Místo faulu na brankáře nařizuje rozhodčí penaltu proti Mochtínu !!! Z penalty Vraný srovnává na 1:1, stejný hráč se pak ve 31. min. dostává po chybě našeho J.Žiaka (zbytečná ztráta míče) k dalšímu zakončení - šikovně přehazuje Kodyho, Bolešiny vedou 2:1 ! Na druhé straně se ve 37.min. po delší době dostává k zakončení opět Jar. Pretzelmayer, ale z výhodné pozice střílí vedle branky. Těsně před poločasem kope domácí Vraný další VPK ze 28 m, Kody s námahou opět vyráží na rohový kop. O přestávce Mochtín prostřídal, mužstvo začalo II.poločas o hodně aktivněji a zodpovědněji, přišla i odměna. Již v 53.min. Tomáš Velek šikovně přehodil golmana, srovnává na 2:2. O dvě minuty později jsou v zakončení i domácí, Kody opět vyráží na roh. Tlak Mochtína začíná sílit, čeká se na vedoucí gol. V 59. a 62. min. střílí Ji.Peleška 2x z levé strany, domácí golman vyráží, mezitím pokus Zd. Nováka jen těsně míjí břevno domácí brány, další jeho pokus golman chytá, stejně tak i další střelu Ji.Pelešky. Zaslouženého vedení se náš tým (i početná skupina fanoušků z Mochtína) dočkal v 69.minutě. Po centru P.Švátory přehodil hlavou domácího golmana Yan Kul, poslal svůj tým do vedení 2:3, ale vzápětí se srazil s golmanem a musel ze hry odstoupit ! Domácí se snažili o vyrovnání, ale naše obrana již pracovala spolehlivě, do šancí je nepouštěla. Naopak, v 87.min. střídající R.Troch šikovnou přihrávkou poslal do šance naběhnutého J.Žiaka a ten zvyšuje na 2:4 pro Mochtín ! Pojistku měl na kopačce v 90.minutě náš Roman Troch, ale jeho střela levačkou jen rozezvoněla tyč domácí branky. Závěr byl hodně vypjatý. Rozhodčí přidával pět minut, domácí se snažili o kontaktní gol. Nakopávanými míči do vápna dostávali naší obranu pod tlak. V 92.min. dokonce snižují na 3:4 dorážkou zblíska (po dalším VPK Vraného !), ale více již jim naši´hráči nedovolili, tři body putují do Mochtína. Rozhodčí Ivan Petličarovský z Janovic, ŽK 2:2, 90 diváků. Sestava Mochtína : Kodeš Petr, Šafránek Jan, Švátora Petr, Dolejš Tomáš (46. Peleška Jiří), Žiak Jan, Kul Yan (69. Sukovatý Ondřej), Novák Zdeněk, Kolárik Lukáš (79. Troch Roman), Podráský Jiří, Strejc Stanislav, Pretzelmayer Jaroslav (46. Velek Tomáš), branky : KUL Yan - 2, VELEK Tomáš, ŽIAK Jan - po 1

TRENINKY mužů zůstávají v platnosti - úterý a pátek od 18,00 hod.

VE STŘEDU 28.9.2016

se hraje v Mochtíně od 16,00 hod. odložené utkání III.třídy mužů Sokol Mochtín "B" - Sokol Chudenice.

...  je státní svátek - přijďte se podívat a povzbudit naše fotbalisty v boji o mistrovské body !!!