ballV zahajovacím utkání nového soutěžního ročníku 2008/09 uhráli muži "A" Sokola Mochtín doma remisu (stejně jako před rokem) se Sokolem Pačejov. Do tabulky I.B třídy si připsali jeden bod. Muži "B", po debaklu doma v předehrávce s Měčínem 1:5, se tentokráte radovali z výhry 4:2 v Horažďovicích nad místním "B" týmem. Domácí ale byli hodně slabým soupeřem. Tři body do tabulky OP ale těší !

- So 23.8.08 - mistrovsky I.B tř. mužů So MOCHTÍN - So PAČEJOV   0 : 0. Stejně jako před rokem, přijel i letos jako první soupeř do Mochtína - Pačejov. Představil se v dobrém světle a i tentokráte si z Mochtína odvezl 1 bod za remisu. Celkově měl zápas jen průměrnou úroveň, oba týmy si vypracovaly několik šancí na gol, ale brankáři (P.Rajtmajer - Mochtín a Boř - Pačejov) patřili k nejlepším hráčům obou celků. Hlavně jejich zásluhou diváci neviděli ani jednu branku. U Mochtína byl nejblíže ke skorování v 5.minutě Luboš Kašpar a pak v poslední minutě po rohu hlavičkující Jiří Dolejš,  u hostů měl při solovém nájezdu v 50.minutě největší tutovku V.Korda, náš golman ho ale vychytal. Náš tým strádal často nepřesností přihrávek, měl sice územní převahu, ale na výhru to nestačilo. Velmi dobře utkání řídil rozhodčí Kupec, ŽK 2:2, 70 diváků. Sestava : Rajtmajer P., Dolejš ml., Jarabica, Podráský, Čeleda, Křivánek (Voráč), Kašpar, Troch, Šup, Mareš (Andrle), Zoubek (Břečka)

-Ne 24.8.08 - OP mistrovsky - FK Horažďovice B - So Mochtín B  2 : 4 (2:2). Domácí měli veliké problémy se sestavou, nakonec nastoupili s 11 hráči, ale v sestavě byli i mladší dorostenci. Náš tým svého soupeře od 1.minuty jasně přehrával a bylo jen otázkou času, kolik branek mu nastřílí. V 9.minutě otevřel skore M.Břečka, další tutovky naši hráči trestuhodně zahazovali a tak přišel trest v podobě zbytečné penalty (faul našeho golmana) - 1:1. Ve 30.minutě se kopala penalta na druhé straně (faul na P.Švátoru), L.Nový ji proměnil, ale z vedení se Mochtín dlouho neradoval. Ojedinělý útok domácích, nedorozumění našeho golmana s P.Švátorou a bylo to 2:2 ! Z jasného zápasu se stalo drama, ale naštěstí se šťastným koncem pro náš tým. Ten ve druhém poločase dal 2 goly, výhru si nakonec odvezl.Byl to však upracovaný výkon, který by na silnějšího soupeře nestačil. Naštěstí, obranu držel zkušený O.Šup, klíčovými hráči ale byli v záloze L.Kašpar a T.Babka.Zápas řídil rozhodčí J.Abrahám ze Sušice - 40 diváků, ŽK 1:2. Sestava : Jurčacko, Staněk, Špindler,(Sysel),Švátora, Nováček (Voráč), Kašpar (Šťastný), Babka, Nový, Javorský (Dolejš Ji.st.)., Břečka