Nový soutěžní ročník fotbalových soutěží 2008/2009 byl zahájen 16.8.2008. Naše béčko mužů do něj vstoupilo nevydařeným utkáním doma s Měčínem. Prohrálo vysoko 1:5 ! Muži "A" sehráli druhý den v neděli svůj poslední přípravný zápas. Porazili doma Dl.Ves 3:2, příští sobotu je již čeká mistrovský zápas doma s Pačejovem o body do I.B třídy.

.. 16.8.08 - OP mužů - Sokol Mochtín B- Sokol Měčín  1:5 (0:3). Naše béčko si po 1 roce opět vybojovalo postup zpět do okresního přeboru, ale vstup do soutěže se mu vůbec nepovedl. V týmu se představilo hodně nových tváří, především mladíků z dorostu, ale bylo na nich znát, že tato soutěž bude pro ně hodně náročná. Hlavně obrana Mochtína hořela jako papír, zkušený útočník Měčína Dušan Němec toho dokonale využil. Již ve 4.minutě otevřel skore, v 15.přidal druhý gol a ve 33. donutil svým důrazem našeho P.Švátoru k vlastnímu golu. Stav 0:3 v poločase byl ještě lichotivý, další golovky zlikvidoval náš brankář K.Šot. Po přestávce se naše mužstvo výrazně zlepšilo, dostalo soupeře pod tlak, ale slibné golové šance nikdo nedokázal proměnit v gol. Proti byl hlavně hostující golman M.Šůs, který Měčín podržel. Pak se hra vyrovnala, soupeř zkušeně chodil jen do brejků a z nich znovu bodoval. Na 0:4 zvýšil Měčín z penalty (za faul na Němce, když další penaltu na něj r.Blaheta neodpískal), 5.gol přidal střídající Štampach v 70.minutě. Čestný gol Mochtína pak vzápětí zaznamenal Luboš Nový, ale ten znamenal jen kosmetisckou úpravu. Rozhodčí Blaheta z Klatov, 40 diváků, branky :  Nový Luboš - 1. Sestava : Šot K., Sysel P.(35.Nový L.), Staněk P., Jarabica St., Kašpar L., Dolejš Ji., Bláha P., Voráč (0.Šťastný j.), Břečka M., Švátora Pe., Nováček V.

.. 17.8.2008 - muži přátelsky - Sokol Mochtín - Tatran Dl.Ves  3:2 (2:1). Hostům chybělo šest hráčů, ale ani náš celek nehrál kompletní. Přesto se hrál pohledný, otevřený fotbal, který přinesl 5 golů a další velké šance na gol, které nebyly proměněny na obou stranách. Rozhodčí Jiří Dolejš st., 40 diváků. Sestava : Rajtmajer P.(46.Blumentritt P.), Zoubek P., Čeleda Ji., Jarabica St., Dolejš Ji. ml, Kašpar L., Křivánek J., Podráský Ji., Břečka M.(46.Voráč), Novák Zd. /30.Babka T.), Kejha J. , branky : Dolejš Jiří, Babka Tomáš, Voráč Jan - po 1