V neděli 20.září 2015 se hrál v Mochtíně další kvalitní zápas I.A třídy mužů. Přijel Baník Stříbro, který má ve svém středu řadu výborných hráčů z vyšších soutěží, včetně ještě nedávno ligového Lukáše Pleška (hrajícího za FK Příbram). Mochtín držel se silným soupeřem krok, ale deset minut před koncem inkasoval a hosté si těsnou výhru pohlídali.

I.A třída mužů - Sokol Mochtín - Baník Stříbro  0:1 (0:0).

Před zápasem zapršelo a tak se tento duel hrál na mokrém, kluzkém terénu. Přesto se hrál kvalitní fotbal a to zásluhou obou týmů. Ve vyrovnaném prvním poločase byly šance na obou stranách, ale gol diváci neviděli. Mochtín měl velkou šanci na skorování ve 21.minutě, kdy dlouhý centr Pe. Švátory našel přesně našeho kapitána JI.,Dolejše až na malém vápně soupeře, ale gol z toho nebyl. Hosté měli několik nebezpečných rohových kopů, ale i pěknou střelu ve 28.minutě z hranice vápna. Náš golman P.Rajtmajer však chytal bezchybně. Pěkná rychlá akce Mochtína přišla  ve 38.min. a volala po úvodním golu. Po narážečce Zd. Pláničky se v plném běhu dostal k zakončení Tomáš Dolejš, ale trefil jen břevno hostující branky - škoda ! Ve 43.min. se dostali do přečíslení a velké šance na gol také hosté, ale naše obrana naštěstí nebezpečí zažehnala, kopal se jen roh. Po přestávce hosté viditelně přidali, přebírali střed hřiště, tlačili se do ofenzivy. Naše obrana, i golman, však drželi čisté konto, tlak Stříbra však sílil a byla otázka času, zda to Mochtín přežije. Na druhé straně se naši hráči již k ohrožení branky Stříbra prakticky již nedostali (i když tam několik brejkových akcí bylo), jen střídající Jiří Čeleda v 74.min. poslal po rohovém kopu tvrdou hlavičku jen těsně vedle tyče. Závěr utkání se blížil, naši fotbalistí drželi stále bezbrankovou remisu, ale soupeř chtěl více. Kopal několik rohových kopů a v 80.min. udeřil. Po jednom z nich prošel střílený centr houštinou těl až ke střídajícímu Aleši Mikulovskému a ten zblíska dává vítězný gol. V závěrečné desetiminutovce se naši hráči snažili o vyrovnání, ale zkušení hosté si těsnou výhru pohlídali, odvezli si všechny tři body, Rozhodčí Milan Kulhánek, asistenti Miroslav Pena a Jiří Velíšek, del.svazu byl ligový delegát Mir. Svoboda z Tachova. ŽK 2:1, přihlíželo cca 40 - 50 diváků.Sestava Mochtína : Rajtmajer Pe., Dolejš Tom., Cihlář Jar., Staněk Pa., Švátora Pe., Toman Zb. (75. Zahálka Pa.), Žiak J. (85. Velek Tom.), Flodr Ji., Smolík Zb., Plánička Zd. (60. Čeleda Ji.)., připraveni byli ještě Jar. Pretzelmayer a Pe. Kodeš.

TRENINKY  mužů budou nyní v úterý a pátek od 18,00 hodin,

TRENINKY dorostu  v úterý a ve čtvrtek od 18,00 hodin

Jen připomínám, že ve středu 23.9.2015 se bude hrát v Mochtíně mistrovské utkání OP ml. žáků Sokol Mochtín  - TJ Kolinec se začátkem v 17,00 hodin

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit