V sobotu 15.srpna 2015 získalo naše Áčko mužů cenné tři body na hřišti soupeře, se kterým nemělo zrovna lichotivou bilanci. Byl to vlastně souboj nováčků I.A třídy, protože domácí Černice ještě před nedávnem hrály Krajský přebor (a spadly do I.A třídy), Mochtín do I.A třídy naopak z I.B tř. postoupil. Na kvalitním trávníku v Černicích odehráli naši fotbalisté dobrý fotbal, byli navíc hodně aktivní v zakončení a to nakonec rozhodlo.

.. I.A třída mužů Sokol Černice - Sokol Mochtín  1 : 2 (0:2). V domácí sestavě chyběl kanonýr Stoilov (byl jen v hledišti) a to byl pro psychiku našich hráčů dost povzbuzující moment, protože právě jmenovaný hráč vždy svými goly zařizoval ve vzájemných zápasech výhru soupeře. Od první minuty se hrál oboustranně útočný fotbal, který přinášel hodně nebezpečné situace před brankami obou soupeřů.

Velkou příležitost hned ve 4.min. měli po rohovém kopu domácí, ale P.Rajtmajer v naší brance byl na místě. O minutu později měl na druhé straně šanci náš tým, domácí odvrací z námahou na roh. V 10.min. založil Mochtín krásnou brejkovou akci, ale při zakončení je osomocený T.Babka v ofsajdu - škoda ! O pouhé dvě minuty na to kopali rohový kop domácí, golové zakončení zblíska likviduje bravurně náš golman - hodně důležitý moment pro další vývoj utkání !  Z protiútoku se totiž dostává do zakončení náš J.Žiak, ale jeho střelu golman Černic vyráží na roh. Dvě minuty na to přichází další rychlý průnik Mochtínských hráčů do vápna domácího týmu. Střílený centr Tomáše Babky domácí golman vyráží před sebe, k míči se dostává Zbyněk Toman a dělovkou z 10 m zakončuje přesně - 0:1 ! Černice mohly vyrovnat v 19.minutě, ale domácí útočník obloučkem přestřeluje opuštěnou branku Mochtína, ze které vyběhl náš golman, ale k míči se nedostal. 22.minuta byla smolná pro našeho mladého obránce Jakuba Bejvla, který si poranil kotník a o několik minut později ho musel nahradit P.Švátora (Jakub bude na X týdnů mimo hru). Domácí se snažili o útočení, Mochtín však využíval každé šance k založení brejkové akce. Jedna z nich mu vyšla ve 28.minutě. Zdeněk Plánička přetlačil domácího zkušeného stopera Nádrazského (hrával ligu !) ve vzájemném souboji, vybojovaný míč přihrál naběhnutému Ji. Dolejšovi a ten, ač z úhlu, zakončil brejk golové - Mochtín vedl 2:0 ! Černice mohly snížit na 1:2 ve 31.minutě, kdy po rozehraném VPK zakončení z blízka, ale náš golman opět bravurně vyráží míč na rohový kop, stejně tak jistě zakročuje i ve 37.minutě. Na druhé straně ve 38.min. náš Zb. Toman z VPK jen těsně míjí domácí branku, těsně před koncem poločasu se dostává po dalším brejku Mochtína k zakončení Jirka Flodr, ale golman domácích byl připraven. Po přestávce Černice viditelně přidaly, chtěly rychle vstřelit kontaktní gol, ale Mochtínská defenziva pracovala velice kvalitně. Největší šance k tomu měly v 61. a 64.minutě, ale náš golman byl vždy na místě, své mužstvo opět podržel. V 67.min. ale již nestačil na hlavičku L.Táborského, kterého vyzval ke skorování přesným centrem z VPK zkušený domácí rozehrávač Mur - 1:2. Do konce utkání zbývalo ještě hodně času, domácí tým vsadil všechno na ofenzivu, chtěl vyrovnat. Tu největší možnost k tomu měl opět po přísném VPK, který opět zahrával zkušený Mur v 79.minutě. Naštěstí pro Mochtín trefil jen něčí hlavu v naší zdi ! O dvě minuty později se dostal do úniku náš Jiří Dolejš, ale jeho dělovku domácí golman odvrací na roh. Z něj pak opět Ji.Dolejš zakončuje hlavou jen těsně nad břevno. Zbytek zápasu byl ve znamení náporu domácích, ale ti na naší obranu nic nevymysleli, naopak, v nastaveném čase (HR přidal 3 minuty) se dostal do velké golovky střídající Jiří Čeleda, ale golman Černic opět čaroval, míč vyráží. Je 93.minuta - zápas končí, Mochtín se raduje z vydřeného vítězství !  Hlavní rozhodčí Miloš Filinger - Václav Kafka, Karel Maroušek, DFA - Vladimír Pastyřík, ŽK 0:2, 70 diváků.   Sestava Mochtína :  Rajtmajer Pe., Žiak J., Cihlář Jar., Bejvl Jak. (24. Švátora Pe.), Staněk Pa., Flodr Ji., Babka T., Toman Zb., Dolejš Ji. Smolík Zb. (46.Zahálka Pa. / 85. Rašek Jos.), Plánička Zd. (71. Čeleda Ji.), branky : TOMAN Zbyněk, DOLEJŠ Jiří  - po 1.

V NEDĚLI 16.8.2015

se přijďte podívat do Mochtína na mistrovský zápas III.třídy mužů, který začíná v 17,00 hod. Sokol Mochtín "B" v něm bude hostit TJ Žihobce   !

TRENINKY  mužů budou v následujícím týdnu v úterý a pátek od 18,00 hod.!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit