V rámci letní přípravy sehráli muži So Mochtín 1.přátelský zápas na domácím hřišti v Mochtíně se So Hradešice s výsledkem 3:1.

So 26.7.08 - přátelsky So Mochtín - So Hradešice  3 : 1 (1:1). Úmorné vedro před utkáním vystřídal v průběhu zápasu déšť. Ten hráčům nevadil, předvedli na úvod přípravného období solidní výkon. Oba soupeři hráli v kombinovaných  sestavách, ohleduplně a slušně. Hosté zahrozili ve 30.minutě, ale jejich šanci zmařil náš golman P.Rajtmajer. Proti zakončení V.Kotiše ve 42.minutě ale již byl bezmocný, hosté vedli 1:0. Za dvě minuty ale bylo srovnáno, když se z úhlu dělovkou prosadil Míra Břečka. Po změně stran se hrála vyrovnaná partie, na obou stranách byly šance na skorování, goly však padly jen do sítě Hradešic. V 67.minutě se prosadil dorážkou P.Černý a tři minuty před koncem zvýšil na 3:1 krásnou střelou ze 14 m do šibenice střídající kapitán béčka, jednapadesátiletý (!) Jan Kolárik. Hráno bez karet, přesně rozhodoval Jan Šafránek - 30 diváků.Branky Mochtína : Břečka Miroslav, Černý Petr, Kolárik Jan.