Muži "A" So Mochtín si těsně před zahájením nového soutěžního ročníku 2015/2016 pozvali k přípravnému zápasu SK Strážov. Kdo očekával hladkou výhru, byl zklamán. Převahu měl sice Mochtín výraznou, šancí minimálně na dva zápasy, ale nakonec se fanoušci golů nedočkali. Navíc to ve II.poločase skřípalo i v obraně, Strážov se dostal do několika brejkových šancí, které naštěstí také neproměnil.

"B" tým So Mochtín se v So 1.8.2015 zúčastnil v Nýrsku turnaje v malé kopané, memoriálu P.Zborníka. Startovalo zde 8 týmů, náš tým nehrál špatně, goly nedostával, ale ani nedával a tak z toho nakonec bylo jen 5.místo - loňská obhajoba nevyšla.

.. poslední příprava mužů "A" Sokol Mochtín - SK Kovodružstvo Strážov  0:0.

Náš tým měl od první minuty jasnou převahu, vypracoval si řadu skvělých golovek, ale zakončení chybělo. Co šlo navíc na branku Strážova, pochytal  neprůstřelný Michal Javorský (odchovanec Mochtína, který patří v brance hostů dlouhou řadu let k velkým oporám). Hosté se soustředili na poctivou obranu, měli však také několik brejkových akcí, ze kterých mohli skorovat. Ani oni ale nebyli v zakončení přesní, zbytek pochytali naši golmani P.Rajtmajer a ve II.pol. i P.Kodeš.

V 5.min. byl v 1. velké golovce Zd. Plánička - nedal, protože mu ji zmařil včasným vyběhnutím M.Javorský. V 19. min. zakončuje pěknou akci Mochtína Zb. Toman, ale střílí vysoko nad. Ve 20. min. našel Zb.Smolík přesným centrem ve vápně Zd. Pláničku, ale jeho hlavička skončila na tyči hostující branky. O devět minut později se dostali po chybě naší levé strany obrany do šance hosté, ale náš golman střelu zblíska vyráží na roh ! Ve 33.min. stílí náš Zb. Toman z VPK nad, ve 37. jde nad břevno hostů i hlavička Ji. Dolejše a to po centru z rohového kopu. Ve 39. min. to zkusil ze 30 m Jarda Cihlář, pěknou střelu do šibenice opět vytahuje na RK golman hostů Javorský. Podobným zákrokem vyráží na rohový kop i další střelu o minutu později a to z kopačky Ji.Flodra. Na druhé straně se ve 41.min. dostali po dalším zaváhání našich beků do šance i hosté, ale zakončují z dobré pozice těsně vedle.

     Náporem začal Mochtín i ve II.poločase. V čisté golovce je v 50.min. Zd. Plánička - golman hostů střelu vyráží, stejně tak o 7.min. později likviduje golovku Ji.Dolejše z malého vápna ! V 61.min. nastřeluje náš mladý stoper J.Bejvl tyč hostující branky, gol pak o sedm minut později nedal ani střídající Ji. Čeleda. Ten unikl svým strážcům, šel sám na golmana Strážova, ale ten opět zachraňuje. Brzo na to přišel brejk hostů po chybné rozehrávce našeho obránce, ale zakončení šlo vysoko nad Kodešovu branku, který v poločase střídal Petra Rajtmajera. V 73.min. zahrával VPK náš Jar. Cihlář, střelu k tyči opět likviduje golman hostů, stejně tak likviduje i další golovku Ji.Čeledy, který se ho snažil obloučkem přehodit. V té době se hrálo již hodně otevřeně, Mochtín chtěl svoji převahu zúročit alespoň jedním, vítězným golem, ale branka Strážova byla zakletá. Příležitost ke skorování měl po centru Zb. Tomana ještě náš kapitán Ji. Dolejš, jeho hlavička ale těsně míjí tyč branky. Na druhé straně přišly chyby v naší defenzivě, Strážov se 2x dostal do rychlých brejků a přečíslení a mohl skorovat. V první šanci jejich útočník přestřeluje, v té druhé P. Kodeš bravurně střelu zkrotil - skore se již neměnilo.

Pro zpestření se po skončení utkání kopaly pokutové kopy. V těch byli nakonec úspěšnější hosté, vyhráli na ně 5:4. Za Mochtín se trefili Ji.Dolejš, Zb. Toman, Jar. Cihlář a Ji. Flodr, tu pátou - rozhodující poslal náš Pe. Švátora do tyče, bylo srovnáno na 4:4. Osud rozstřelu pak vzali do svých rukou golmani obou týmů. Náš Pe. Kodeš slabou střelou do prostřed branky M.Javorského nepřekvapil ani nepřekonal, M.Javorský naopak penaltu proměnil,  na p.kopy to bylo 4:5.  Rozhodčí Zd. Říha z Velenov, ŽK 1:1, Sestava Mochtína : P.Rajtmajer (46. P.Kodeš), J.Žiak (64. P.Švátora), Jar. Cihlář, J.Bejvl, Jak. Šťastný, Zb. Toman, Ji. Flodr, Zb. Smolík (46. P.Zahálka / 70. Jos. Rašek), T.Babka, Ji. Dolejš, Zd. Plánička (66. Ji. Čeleda).

TRENINKY v posledním přípravném týdnu :

MUŽI -   úterý, středa a pátek od 18,00 hod.

DOROSTENCI - úterý a čtvrtek od 18,00 hod.

Zápasový program na příští víkend : 

so 8.8.2015 - muži "B" SO Mochtín jedou k 1.mistráku III.třídy do Železné Rudy ! Zápas tam bude začínat v 17,00 hod., odj. auty z Mochtína v 15,05 hod., z KT od pošty v 15,15 hod.

ne 9.8. - dorost So Mochtín odehraje doma v Mochtíně od 10,00 hod. přípravný zápas s TJ Sušice

ne 9.8. - muži "A" So Mochtín budou hrát doma v Mochtíně od 17,00 hod. svůj 1.mistrák I.A třídy a to se Slavojem ŽIHLE  !
Přidat komentář