V sobotu 21. března 2015 uhráli naši fotbalisté na hřištích svých soupeřů čtyři mistrovské body ! Dorost si za bojovný, sympatický výkon přivezl ze Sušice bod za remisu 1:1, muži "A" pak v úvodním mistrovském zápase I.B třídy přehráli Měčín přesvědčivě 4:1, přivezli si zasloužené tři body.

Ve stejný den hráli v Klatovech na umělce jarní fotbalový turnaj i naši mladší žáci. Pořádal ho SK Kovo Strážov a naši kluci turnaj vyhráli - blahopřejeme !

TURNAJ ml.žáků - Klatovy

Za účasti pěti týmů se hrálo systémem každý s každým dvoukolově. Naši kluci uhráli se svými soupeři tyto výsledky : Mochtín - Luby B 1:0,1:0, Mochtín - Bolešiny 0:0,1:0, Mochtín - Strážov 1:0,1:1, Mochtín - Kolinec 2:0,0:0. Mochtín hrál v sestavě :  M.Švátora, P.Bauer, D.Vozka, T.Potůček, L.Rajtmajer, R.Smolík, V.Kolář, J.Smolík, L.Potužník - trenéři : Kamil Rajtmajer, Míra Bauer, branky : Láďa Potužník - 5, Jakub Smolík a Václav Kolář - po 1 . Konečné pořadí turnaje : 1. TJ Sokol Mochtín, 2. SK Bolešiny, 3. SK Kovodružstvo Strážov, 4. TJ Sokol Kolinec, 5. Start Luby "B". Blahopřejeme !

.. KS dorostu - TJ Sušice - TJ Sokol Mochtín 1:1 (0:1). Náš tým odjel k zápasu opět nekompletní(chyběli ti nejzkušenejší : Kotlan, Žiak J., Bejvl, Šveňha), přesto podal v Sušici nadšený, bojovn´ý výkon, který jim přinesl cenný 1 bod. Hned ve 2.minutě se trefil (po chybě domácí obrany) do černého náš Jaroslav Pretzelmayer. Mochtín vedl 1:0 a skore navýšil v 15.minutě po střele R.Madery z VPK a dorážce J.Šafránka. Jenže .. rozhodčí dal na chybně odmávaný ofsajd domácího laika a branku nakonec neuznal !!! Škoda. Hra se pak hodně přiostřila, hrála se vyrovnaná partie. Až v 66.min. se domácím podařilo srovnat skore na 1:1, které vydrželo až do 90.minuty a tak následovaly penalty. V těch měli více štěstí domácí hráči, vyhráli je 4:3, získali navíc 1 bonusový bod. Rozhodčí Zd. Říha. Bohužel, nepříjemná zranění si ze Sušice odvezli 3 naši hráči.

I.B třída mužů - TJ Sokol Měčín - TJ Sokol Mochtín  1:4 (0:1). Okresní derby začalo ve svižném tempu. Do první šance se dostali ve 12.min. domácí, ale z střelu z úhlu náš golman vytěsnil na roh. Postupem času začal mít Mochtín více ze hry, lépe kombinoval, dostával se i do šancí. V 19. min. se do průniku dostal Ji.Čeleda, přesně nahrál J.Cihlářovi a ten střílí úvodní gol. Bohužel, RO ho neuznal pro údajný ofsajd. O minutu později si průnik z druhé strany zopakoval opět Ji. Čeleda a dělovkou z úhlu pod břevno překonal kvalitní golmanskou posilu domácích ze Sušice (Jarolíma) - 0:1 ! Domácí se dostali do šance ve 23.min. z VPK, který zahrával D.Němec ze 25 m, ale branku jen těsně minul. Ve 27.min. na druhé straně zahrál výborně VPK náš Jar. Cihlář, ale golman Měčína na poslední chvíli odvrátil na roh. I po přestávce byl Mochtín lepší a měl i další golové šance. V 55. min. Jar. Cihlář lobuje míč do opuštěné branky Měčína, ale vedle, v 60. po dlouhém autu Ji. Čeledy hlavičkuje přesně náš kapitán Ji. Dolejš, domácí golman zachraňuje, stejně tak o minutu později, kdy bravurně vyráží hlavičku našeho J.Bejvla na roh ! Měčín se dostal po ojedinělém zaváhání našich obránců k vyrovnání na 1:1 v 65.min., kdy vyražený míč našim golmanem vrátil do sítě hlavou kapitán domácích Dušan Němec. Vzápětí ale Měčín "jde" do deseti, když jim byl po 2 ŽK vyloučen hráč. Naši fotbalisté toho dokonale využili, rychlými útočnými akcemi se dostávali do dalších golových příležitostí a stříleli i goly. V 73.min. po přihrávce Ji.Flodra krásnou střelou do šibenice poslal do vedení náš tým Tomáš Dolejš, v 73. min. svým důrazem zajistil vedení 3:1 střídající Pavel Staněk a na konečných 4:1 pro Mochtín upravoval (po chybě dom. obany) Jirka Flodr, který se dostal do solo nájezdu na golmana Měčína a chladnokrevně zakončil.

Zápas odřídila trojice rozhodčích Pavol Hálek, Jar. Rubáš, Helena Šálková, hrálo se za solidního počasí (až po skončení začalo pršet) za účasti 130 diváků ! Sestava Mochtína : P. Rajtmajer, T.Dolejš, J.Žiak, J.Bejvl, P.Švátora, J.Šťastný (68. P.Staněk), L.Javorský, Ji.Flodr, Jar. Cihlář, Ji.Dolejš, Ji.Čeleda (89. L.Kašpar), branky : ČELEDA Jiří, DOLEJŠ Tomáš, STANĚK Pavel, FLODR Jiří

                                                                   -x-x-x-x-x-

 

.. v neděli 22.3. zvu fanoušky So Mochtín na 1.mistrák jara 2015 do Mochtína !

utkání OP mužů  Sokol Mochtín "B" - SK Klatovy 1898 "B" začíná již v 10,00 hod.   !!!

 

Přidat komentář