Vytisknout
V sobotu 14.3. odehráli naši muži "B" generálkový zápas v Mrákově s místním Sokolem. K zápasu odjeli v  kombinované sestavě s několika dorostenci, které navíc trenér J.Pavlík šetřil na nedělní důležitý a těžký mistrovský zápas dorostu v Blovicích. Generálka na mistrovské jaro 2015 se lépe povedla domácímu Mrákovu, který po sestupu z I.B třídy opět usiluje v OP Domažlicka o návrat do této krajské soutěže. Mrákov vyhrál 5:2, ale žádný oslnivý výkon to nebyl. Goly střílel především po  brejkových akcích, které přicházely převážně po chybách našich hráčů v rozehrávce.

..muži přátelsky Sokol Mrákov - Sokol Mochtín "B"   5:2 (2:1).

Úvodní patnáctiminutovka patřila domácím hráčům, kteří se usadili na polovině Mochtína, snažili se o zakončení, ale to jim nevycházelo. Přesto šli v 8.min. do vední 1:0, když rozhodčí (z lidu) nařídil pokutový kop za nepatrný, ale zbytečný faul našeho mladého golmana. Postupem času se Mochtín vymanil z defenzivy, začal vyrovnávat hru a dočkal se ve 37.min. i vyrovnání, které tečovanou střelou z pravé strany zařídil Dan Kotlan. Domácí si ale vední vzali zpět o 4 min. později a to po zaváhání naší obrany při rychlém rozehrání VPK, kdy šel domácí útočník sám na našeho golmana a nezaváhal - 2:1. Bohužel, brzo po přestávce, po další chybě naší defenzivy, zakončili domácí rychlý brejkový útok dalším golem, vedli již 3:1. Vzápětí mohli (po další individueilní hrubce našeho obránce) domácí skore navýšit, ale naštěstí střílí vedle. Na druhé straně svoji chybu mohl napravit M.Žiak, který jehož tvrdou střelu ze 30 metrů s námahou vytáhl na roh domácí golman. V 58.min. přišla další zbytečná ztráta míče (tentokráte našeho záložníka), Mrákov šel do brejku a přesně zakončuje na 4:1, další šanci poté bravurně zneškodnil náš druhý mladý golman Jar. Pretzelmayer. V 64.min. se naše záloha dočkala snížení na 4:2, autorem golu byl J.Rašek. O čtyři min. později se opět vyznamenal J.Pretzelmayer kvalitním golmanským zákrokem, v zápětí byl na druhé straně v golové šanci náš O.Sukovatý, ale i jeho domácí golman vychytal. Golový účet podtrhli domácí v 87.min. a to opět po další ztrátě míče naší zálohy ve středu hřiště, z brejku upravili na konečných 5:2. Poslední slovo sice patřilo našim hráčům, kteří ve slibných pozicích zakončovali (P.Staněk v 88. min. a J.Křivánek v 89. min.), ale goly z toho nakonec nebyly. Genrálka tak vyšla lepší domácímu týmu, ten náš se musí již nyní soustředit na svůj zahajovací zápas, který je čeká doma příští neděli 22.3. od 10,00 hod. s těžkým soupeřem - SK Klatovy 1898 "B". Doufáme, že již bude konečně v kompletnější sestavě.

Sestava : Hadáček (46. Pretzelmayer Jar.), Burian (46.Pavlík), Bláha, Žiak M., Podráský, Staněk, Křivánek, Sukovatý, Kotlan, Šot O. (Rašek), Pretzelmayer Jar. (46.Hadáček), branky : KOTLAN Daniel, RAŠEK Josef

 -x-x-x-x-x-

Zítra - v neděli 15.3.2015 hraje náš dorost So Mochtín od 11,30 hod. mistrák KS v Blovicích, od 12,00 hod. v Sušici pak naši muži "A" odehrají svůj generálkový zápas na hřišti s umělým povrchem a to se Svatoborem Hrádek. Jen upřesňuji, že to je zároveň i poslední zápas turnaje TJ Sušice, ve kterém půjde o konečné 3.místo.
Kategorie: TJ Sokol Mochtín
Zobrazeno: 494