Dva barážové zápasy odehráli fotbalisté -muži TJ Sokol Mochtín s Žichovicemi. V obou utkáních byl lepší Mochtín, ale 4 body získaly Žichovice a udržely si i pro další sezonu I.A třídu. Naši muži zápas doma smolně prohráli 1:2, v odvetě v Žichovicích pak uhráli remisu a to na postup do I.A třídy nestačilo. Zůstávají v I.B třídě a fanoušci věří, že v nové sezoně 2008/2009 budou v kvalitních výkonech pokračovat.

stř. 25.6.08 baráž o I.A tř.mužů  So Mochtín - TJ Žichovice  1 :  2 (1:1). Do 20.minuty byl Mochtín lepším týmem, soupeře k ničemu nepustil. Pak ale přišla 21.minuta, ztráta míče na půlce a brejk hostí zakončený přesnou hlavičkou Ondřeje Choda - 0:1. O pět minut později dostal jeden z žichovických hráčů ČK, byl vyloučen. Mochtím měl od této doby trvalou převahu a spoustu šancí na gol. Bohužel, trefil se jen Ondra Šup, srovnal na 1:1. Tutovky D.Dvořáka, P.Švátory i Ji.Podráského zůstaly nevyužity. Naopak,hosté z dalšího brejku znovu šli do vedení a výhru 2:1 udrželi. Na 200 diváků vidělo zajímavý fotbal. Ten musel být pro bouřku na půl hodiny přerušen a také viděli smolnou srážku našeho Dády Dvořáka s brankářem hostů.Oba skončili v nemocnici. Rozhodčí : Vocelka, Štrincl, Hanilec (Tachov), Cupl (KT), delegát svazu Kubíček (Plzeň), ŽK 2:3, ČK 0:1. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Podráský, Dolejš Ji., Čeleda,¨Troch (65.Baka) Kašpar, Černý, Švátora P., Šup, Mareš, Dvořák (80.Křivánek), připraveni ještě byli:Jurčacko, Kubala, Nový. Branky :  Š u p  Ondřej  - 1

so 28.6.08 odveta TJ Žichovice -  So Mochtín  1 : 1 (1:1). Mochtín začal s velkým nasazením a v 10.minutě vedl po centru P.Černého a hlavičce Jiřího Dolejše 1:0.Ve 30.minutě se prosadil domácí kanonýr Šimanovský, srovnal přesnou střelou k tyči na 1:1. Tento stav vydržel až do konce zápasu, i když spoustu dalších golových šancí vidělo na 300 diváků na obou stranách. Náš golman tým podržel, jednou mu pomohlo břevno. Na druhé straně, domácí odolávali stálemu tlaku Mochtína, kterému však chybělo efektivní zakončení. Remisa Žichovicím stačila k udržení se v I.A třídě - celkově vzato - Mochtín byl lepším týmem, Žichovice šťastnější. Oba zápasy byly odehrány bojovně, důrazně, ale v mezích far play a to je ke cti oběma družstvům ! Rozhodovali Křen, Kulhánek, Král, Mokrusch, delegát svazu Buša,ŽK 3:2, branky : Dolejš Jiří - 1. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Dolejš Ji., Šup (80.Kubala), Podráský, Čeleda (20.Vítovec - 30. Babka), Křivánek, Troch, Černý, Švátora P., Kašpar, Mareš, připraven byl ještě Jurčacko

Od r.2003 (v tomto roce Mochtín vyhrál baráž nad Kaznějovem a postoupil pod vedením trenéra Vl.Kudláčka do I.A třídy !) to je pro FO TJ Sokol Mochtín  po 5 letech další výrazný úspěch mochtínského fotbalu. Dostat se do baráže ze 2.místa I.B třídy o postup do I.A třídy nebylo jednoduché, ale  zasloužené.  P o d ě k o v á n í  patří celému mužstvu i Jaroslavu Cihlářovi, který muže Mochtína v této sezoně 2007/08 trenoval.