MuziA07bAž poslední zápas sezony 2007/08 rozhodl o tom, že muži A Sokola Mochtín si výhrou nad St. Plzencem zajistili 2.místo v I.B třídě a tím i postup do baráže o I.A třídu ! V podobné situaci byli naši fotbalisté přesně před pěti roky, kdy v baráži porazili 2x Kaznějov a vybojovali pro Mochtín I.A třídu. Bohužel, po roce se znovu vrátili zpět do I.B třídy. Večerní losování v Plzni napoví, koho bude mít Mochtín za soupeře. Kandidáti jsou tři - Luby, Žichovice a Chotíkov. Budou to sousední Luby ?!?!?

..So 21.6.08 - I.B tř. mužů So Mochtín - SK Starý Plzenec  2 : 0 (0:0). Kdo čekal jednoduchý zápas mezi třetím Mochtínem a již jasným sestupujícím Plzencem, byl překvapen. Hosté odehráli solidní zápas a při trochu lepší koncovce mohli V Mochtíně klidně vyhrávat 3:0.Dvě tutovky zahodili, tu třetí největší - penaltu v 65.minutě náš golman Petr Rajtmajer bravurním zákrokerm vyrazil na roh. Až potom se konečně začali prosazovat i naši hráči. Dáda Dvořák v 76.minutě otevřel skore, o šest minut později zvýšil přízemní střelou k tyči na 2:0 kapitán našeho dorostu Luboš Kašpar. V bojovném utkání v úmorném vedru se zranili dva naši hráči (Podráský a Bejvl), výhra naše mužstvo posunula na 2.místo tabulky, když další kandidát na baráž - Dlouhá Ves ostudně prohrála v Předenicích 0:6. Na 3.příčku se vyhoupl Strážov, který bodoval nečekaně v Nýrsku. Utkání odřídil s přehledem r. Holeček z Hluboké, ŹK 0:2,přihlí-želo necelých 50 diváků. Sestava :  Rajtmajer P., Bejvl (Čeleda), Dolejš Ji. Podráský (Šup),Troch, Švátora P., Křivánek (Břečka), Černý, Kašpar, Dvořák, Mareš.Branky : Dvořák Dalibor a Kašpar Lubomír - po 1

Nyní čeká Mochtín na soupeře do baráže, která by se měla odehrát ve středu 25. a v sobotu 28.6.2008. Budeme Vás informovat. Pondělního (večerního) losování v Plzni se účastní K.Šot a L.Troch.

.. So 21.6.08 - III.tř. mužů - So Neznašovy - Sokol Mochtín B  2 : 3 (1:3). I poslední zápas naše béčko zvládlo za 3 body, i když se v sestavě představilo hodně dorostenců. Ti nezklamali, navíc, střelecky se hatrickem předvedl náš Luboš Nový, který se velkou měrou zasloužil o výhru našeho  mužstva. Neznašovy mohutně dotahovaly, v závěru měly tutovku na remisu, ale náš tým zachránil vborným zákrokem golman Peter Jurčacko.Sestava : Jurčacko, Růžek, Kubeš, Kubala, Nováček, Sysel, Šťastný, Babka, Nový, Maršálek, Javorský, střídali : Pavlík a Bláha.Branky : Nový Luboš  -  3

...Ne 22.6.08 - KS dorostu - So Mochtín - FK Svéradice  2 : 3 (1:1). V posledním utkání sezony šli hosté do vedení již ve 3.minutě, když potrestali chrubku našeho golmana P.Blumentrita. Pak ale Mochtín získal územní převahu a dal dvě krásné branky. Obě zaznamenal kapitán Luboš Kašpar a zdálo se, že výhra nemůže našim klukům utéci. Jenže, bojovní hosté se dvakrát dostali do našeho vápna, kde se dokázali i brankově prosadit a otočit výsledek ve svůj prospěch. P.Blumentrit (šel do útoku ve II.poločase) sice stačil ještě nastřelit hlavou břevno, šance měli i další naši hráči, ale hostující golman byl vždy na místě. I přes prohru Mochtín uhrál celkově skvělé 2.místo v konečné tabulce - je to nečekaný a pěkný úspěch, za který patří našim klukům i trenérovi Jaroslavu Pavlíkovi, VM Václavu Nováčkovi a mluvčímu týmu Janu Voráčovi, velká pochvala. Rozhodčí M.Harmady z Plzně,ŽK 2:3, 20 diváků. Branky : Kašpar Lubomír - 2.

Pro některé kluky to bylo rozlučkové utkání, protože náš FO dorost do další mistrovské sezony již nepřihlašuje. Důvod: nedostatek hráčů, především vlastních. S celou řadou "nynějších dorostenců " se ale budeme v Mochtíně setkávat i nadále, protože s nimi počítáme do mužů, kde by se měli při poctivém přístupu k fotbalu, zcela určitě uplatnit.

.. so 21.6.08 - OP žáků - Tatran Dl.Ves - So Mochtín  0 : 2 (0:1). V posledním utkání sezony dokázali naši kluci vyhrát, i když to nebylo jednoduché. Bylo jich jen 11, bez náhradníků. Měli však radost, z rukou p. Krulicha, předsedy STK OFS Klatovy zde přebírali zlaté medaile za získaný tutul "Přeborník okresu". Branky : Jan More a Ruda Matoušek - po 1, rozhodčí Kurc. Naši kluci vyhráli OP ziskem 27 bodů a skorem 29:9 (!), 2.Bolešiny získaly 16 bodů a 3. Švihov 15 bodů.  Poděkování patří všem našim žákům i trenérovi Stanislavu Bejvlovi za vzornou reprezentaci FO TJ So Mochtín !

... Ne 22.6.08 - OS st. přípravky - So Mochtín - TJ Nezamyslice  5 : 1 (2:0). Další výhra naší přípravky, která suveréně vyhrála okresní soutěž, skupinu B. Po 2 golech dali Jan Žiak a Tomáš Truchlý, 1 přidal Matěj Kapusta. Rozhodoval Vá. Vondráček ze Sobětic.I zde klukům skončila sezona, patří jim také velké poděkování za vzornou reprezentaci FO TJ So Mochtín, stejně tak i trenérovi Tomáš Kapostovi, i jeho pomocníkům.