Za nepříjemného deštivého počasí se v neděli 23.3.2014 odehrál v Mochtíně další jarní mistrovský zápas I.A třídy mužů, ve kterém Mochtín hostil FK Staňkov. Hrálo se na mokrém, kluzkém terénu, v prvním poločase byli lepší hosté, ve druhém pak domácí.  Zápas nakonec skončil remisou 1:1 a tak následoval tradiční penaltový rozstřel, který přinesl Mochtínu druhý a zasloužený bonusový bod !

I.A třída mužů - Sokol Mochtín - FK Staňkov   1 : 1  (0:0), na pok. kopy 4:2. Naši hráči chtěli po zbytečné prohře v Křimicích v minulém kole vše odčinit v domácím prostředí proti Staňkovu, ale nervozita jim svazovala nohy. Soupeř hrál uvolněněji, dostával se do kombinace i do zakončení. Již v 6.minutě utekl po levé straně hostující Výrut a jeho polostřela - polocentr skončil na břevně mochtínské branky !  Pak hosté kopali několik rohových kopů, měli převahu, kterou naštěstí nedokázali proměnit v gol, který visel ve vzduchu. Hlavičky soupeře naštěstí minuly mochtínskou branku, zbytek zlikvidoval výbornými zákroky náš golman Petr Rajtmajer.  Ve 32. minutě se ale Mochtínu povedla rychlá, brejková akce, kterou bleskovým průnikem a golem zakončil náš kapitán Jiří Dolejš. K překvapení všech, však rozhodčí v době golového zakončení zapískal a gol neuznal (jeho vysvětlení o přestávce znělo : zakončující hráč nabíhal do šance s úmyslem faulovat - Ji. Dolejš se při tom nikoho ani nedotkl, zakončil bezproblémově do otevřené branky) !!!  Nebyla to jediná jeho chyba v prozatímním průběhu utkání, přísnější byl především na naše hráče, kterým rozdával jednu ŽK za druhou, do hry přinášel nervozitu. Naši hráči naštěstí 1. poločas přežili bez úhony (bez obdržené branky i bez ČK) a v tom druhém za to vzali. Začali si více věřit, zlepšili přihrávku, soupeře začali přehrávat, dostávali se i do nebezpečného zakončení. Ve 49. min. pěkně vystřelil halfvolejem Zb. Smolík, na druhé straně vzápětí ale musel bravurně vyrážet střelu na roh P.Rajtmajer. V 56.min. přišel VPK Mochtína, který zleva zahrál Jiří Flodr a ze schrumáže golově akci zakončil Pavel Staněk - Mochtín vedl 1:0 ! Z vedení se ale Mochtín radoval pouhé tři minuty. Po  zbytečném faulu kopali hosté také VPK, na který si u první tyče nejlépe naskočil hostující kapitán Petr Štverka a nekompromisně zakončil - 1:1. Našim týme tato branka naštěstí neotřásla. Celý tým začal znovu hodně aktivně, chtěl vyhrát a měl k tomu hodně blízko. Soupeř se zatáhl do obrany, Mochtín měl několik slibných akcí i zakončení, při tom mu ale chybělo trochu sportovního štěstí. Rozhodnutí měl na kopačkách především náš kapitán Jiří Dolejš, kterému připravil slibné akce k zakončení Zbyněk Smolík. Štěstěna však stála při brankáři hostů, jednou mu k tomu pomohla i tyč ! A protože své golové šance v závěru utkání neproměnil ani Zb. Smolík, ani střídající M.Reitmaier, tak utkání dospělo ke smírné remise 1:1. V následné penaltové loterii se štěstěna přiklonila (naštěstí) na naši stranu - Mochtín ji vyhrál 4:2, získal cenný druhý bod ! Utkání odřídila trojice rozhodčích Milan Kulhánek (Nepomuk) - František Petrželka (Malonice), Jiří Velíšek (Nepomuk), DS Pavel Hudeček (Plzeň), ŽK 5:2, zima, déšť, malá návštěva 40 diváků. Sestava : Rajtmajer, Staněk, Šťastný (46. Reitmaier), Cihlář, Švátora P., Dolejš T., Špindler, Flodr (86. Zahradník), Babka, Smolík, Dolejš Ji., branka : STANĚK Pavel  - 1, úspěšnými exekutory penalt za Mochtín byli : Jiří Dolejš, Petr Švátora, Jaroslav Cihlář, Tomáš Babka,  hosté jednou nastřelili tyč, čtvrtou střelu jim bravurně zneškodnil náš golman P.Rajtmajer. Dva mistrovské body zaslouženě zůstaly v Mochtíně.

TRENINKY  mužů  -   budou v tomto následném týdnu v úterý a pátek od 18,00 hod. v Mochtíně