I v letošním 13.ročníku "Turnaje v halové kopané seniórů nad 45 let "O pohár TJ Sokol Mochtín" startovalo 9 týmů, tak jako tomu bylo i v loňském roce. Na poslední chvíli jsme totiž ještě přibrali tým 1.FC Sušice, který se opoměl v termínu přihlásit.

Turnaj se hrál ve velké sportovní hale ZŠ Čapkova v Klatovech 7.ledna 2018, měl hladký průběh i dobrou sportovní úroveň. Nejdříve se hrálo ve třech skupinách systémem každý s každým, podle umístění pak byly týmy zařazeny do dalších třech skupin, ve kterých se hrálo již o konečné pořadí.

Prvenství z loňského ročníku obhajovali Klatovští Tučňáci, kterým stačila k celkovému vítězství v závěrečném finalovém zápase turnaje remisa s TJ Žihobce. V dramtické koncovce se ale hostům ze Žihobec podařilo skorovat několik sekund před závěrečným hvizdem Janem Dlouhým, vyhráli utkání 1:0 a tím i celý turnaj ! Vítězné Žihobce hrály v sestavě : Dan Vávra, Karel Harant, Karel Hubáček, Josef Peleška, Petr Moureček, Václav Staněk, Zdeněk Niebauer a Jan Dlouhý.

Dlažov - Kabát 0:6, Kabát - Horažďovice 1:0, Horažďovice - Dlažov 6:0
sk.B : TJ Sušice - 1.FC Sušice 0:1, 1.FC Sušice - Luby 2:4, Luby - TJ Sušice 1:1

9. TJ Sokol Dlažov

Diplomy a ceny obdržela všechna zúčastněná družstva, oceněni byli i někteří jednotlivci :

nejstarším účastníkem byl Miroslav DOLEJŠÍ (72 roků !) z 1.FC Sušice, nejlepším střelcem se stal Karel Kotěšovec z teamu Kabát revival Plzeň, autor 6 branek a nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Patrik Petruška z teamu Tučňáci.

Chtěl bych poděkovat všem týmům za velice přátelské a sportovní chování během celé této akce. Mé poděkování patří i oběma rozhodčím Janu Kadlecovi a Jiřímu Dolejšovi i panu Stanislavu Bejvlovi, který mi pomáhal především na úseku moderátorském.
      Za rok (v lednu 2019) opět v Klatovech na halovce starých gard nad 45 let nashledanou !