I v letošním 13.ročníku "Turnaje v halové kopané seniórů nad 45 let "O pohár TJ Sokol Mochtín" startovalo 9 týmů, tak jako tomu bylo i v loňském roce. Na poslední chvíli jsme totiž ještě přibrali tým 1.FC Sušice, který se opoměl v termínu přihlásit.
    
       Turnaj se hrál ve velké sportovní hale ZŠ Čapkova v Klatovech 7.ledna 2018, měl hladký průběh i dobrou sportovní úroveň. Nejdříve se hrálo ve třech skupinách systémem každý s každým, podle umístění pak byly týmy zařazeny do dalších třech skupin, ve kterých se hrálo již o konečné pořadí.

       Prvenství z loňského ročníku obhajovali Klatovští Tučňáci, kterým stačila k celkovému vítězství v závěrečném finalovém zápase turnaje remisa s TJ Žihobce. V dramtické koncovce se ale hostům ze Žihobec podařilo skorovat několik sekund před závěrečným hvizdem Janem Dlouhým, vyhráli utkání 1:0 a tím i celý turnaj ! Vítězné Žihobce hrály v sestavě : Dan Vávra, Karel Harant, Karel Hubáček, Josef Peleška, Petr Moureček, Václav Staněk, Zdeněk Niebauer a Jan Dlouhý.

Zápasy ve skupinách :  
sk. A :
Tučňáci - Dlažov 2:1, Dlažov - TJ Sušice 0:3, TJ Sušice - Tučňáci 1:2
sk. B : Luby - Žihobce 0:1, Horažďovice - Žihobce 0:0, Žihobce - Luby 2:0
sk.C : Mochtín - Kabát 2:1, Kabát - 1.FC Sušice 0:2, 1.FC Sušice - Mochtín 1:2

Zápasy ve skupinách o konečné pořadí :
sk.C :
Dlažov - Kabát 0:6, Kabát - Horažďovice 1:0, Horažďovice - Dlažov 6:0
sk.B : TJ Sušice - 1.FC Sušice 0:1, 1.FC Sušice - Luby 2:4, Luby - TJ Sušice 1:1
sk.A : Mochtín - Tučňáci 0:1, Žihobce - Mochtín 0:0, Tučňáci - Žihobce 0:1

Konečné pořadí turnaje : 1. TJ Žihobce
                                         2. Tučňáci
                                         3. TJ Sokol Mochtín
                                         4. Arosa Luby
                                         5. 1. FC Sušice
                                         6. SG TJ Sušice
                                         7. Kabát revival Plzeň
                                         8. SG FK Horažďovice
                                         9. TJ Sokol Dlažov

   Diplomy a ceny obdržela všechna zúčastněná družstva, oceněni byli i někteří jednotlivci :

nejstarším účastníkem byl Miroslav DOLEJŠÍ (72 roků !) z 1.FC Sušice, nejlepším střelcem se stal Karel Kotěšovec z teamu Kabát revival Plzeň, autor 6 branek a nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Patrik Petruška z teamu Tučňáci.

      Chtěl bych poděkovat všem týmům za velice přátelské a sportovní chování během celé této akce. Mé poděkování patří i oběma rozhodčím Janu Kadlecovi a Jiřímu Dolejšovi i panu Stanislavu Bejvlovi, který mi pomáhal především na úseku moderátorském. 
      Za rok (v lednu 2019) opět v Klatovech na halovce starých gard nad 45 let nashledanou !

                                                                                Karel Šot, ředitel turnaje
Přidat komentář