V sobotu 20.února 2010 uspořádala TJ Sokol Mochtín další Zimní turnaj v halové kopané. Tentokráte pro mladší a starší žáky.Proběhl ve SH ZŠ Čapkova v Klatovech za účasti 10 týmů, měl hladký průběh i pěknou sportovní úroveň. Nečekanými vítězi se v obou kategoriích stali žáci pořádajícího Mochtína. Ti odrazili nápor kvalitních týmu Kdyně a Mrákova z okresu Domažlice i favorizovaných Klatov, které na turnaj vyslaly kombinované týmy. 

Turnaj mladších žáků  byl hodně vyrovnaný. Vyhráli ho nečekaně mladíčci Sokola Mochtín před favorizovanou Kdyní a kvalitním Mrákovem.

   Zde jsou výsledky: Kdyně - Klatovy 1:0, Pocinovice - Mochtín 0:1, Kdyně - Mrákov 1:1, Klatovy - Pocinovice 1:2, Mochtín - Mrákov 1:0, Kdyně - Pocinovice 4:0, Klatovy - Mochtín 1:3, Pocinovice - Mrákov 0:1, Kdyně - Mochtín 1:1, Klatovy - Mrákov 0:2.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Matěj Kapusta (Mochtín), nejlepším obráncem Josef Havel (Kdyně), nejlepším střelcem Vojtěch Nedvěd (Mrákov - 3 goly), nejlepší hráčkou turnaje byla Lucie Šleglová ze Kdyně a nejlepším hráčem turnaje Viliam Pretzelmayer z Mochtína.

Konečná tabulka : 1. Sokol Mochtín  7:3 10 bodů, 2. SK Kdyně 1920  8:3  8 b., 3. Sokol Mrákov  4:2  7 b., 4.Sokol Pocinovice  2:7  3 b., 5. TJ Klatovy 2:8  0 b. 

Sestavy nejlepších třech týmů : Mochtín - M.Kapusta, P.Lorenc, V.Pretzelmayer, J.Nebeský, J.Šafránek, J.Hadáček, T.Řeřicha a Ji.Peleška, trenér St.Bejvl, Kdyně - V.Petrželka, v.Benda, J.Havel, R.Hranáč, N.Havel, P.Konůpka, J.Havel, J.Sokol, L.Šleglová, M.Hamrus, M.Trumpeš, trenér Bohumil Hranáč, Mrákov - M.Skácel, V.Nedvěd, P.Kolena, L.Forst, T.Bezděk, P.Vondraš, Ji.Hruška, N.Rubášová, trenér Milan Smozal.

 

Turnaj starších žáků  pravděpodobně rozhodl již úvodní zápas turnaje, ve kterém favorizované Klatovy prohrály s Mochtínem 0:2. V dalším průběhu již svěřenci trenéra Frefuta neklopýtli, ale staršíci Mochtína, svěřenci trenéra Stanislava Bejvla, pokračovali ve vítězném tažení a zaslouženě si z Klatov odvezli zlaté medaile a krásný pohár. Výsledky : Klatovy - Mochtín 0:2, Mrákov - Nalžovské Hory 3:0, Klatovy - Pocinovice 8:0, Mochtín - Mrákov 2:1, Nalžovské Hory - Pocinovice 1:0, Klatovy - Mrákov 1:0, Mochtín - Nalžovské Hory 4:0, Mrákov - Pocinovice 1:0, Klatovy - Nalžovské Hory 3:1, Mochtín - Po cinovice 1:1.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Zdeněk Říha (Nalžovské Hory), nejlepším obráncem Dominik Hajžman (Klatovy), Nejlepší útočník Jakub Fliegl (Mrákov), nejlepší hráčkou turnaje Jana Schambergerová (Pocinovice) a nejlepším střelcem a hráčem turnaje zároveň byl vyhlášen Zbyněk Smolík z Mochtína.

Konečná tabulka : 1. Sokol Mochtín 7:2  10 bodů, 2. TJ Klatovy  12:3  9 b., 3. Sokol Mrákov  5:2  6 b., 4. Sokol Nalžovské Hory  2:10  3 b., 5. Sokol Pocinovice  1:11   1 bod.

Sestavy týmů na medailových příčkách : Mochtín - M.Zajíc, J.Rubáš, P.Reitmajer, L.Malenka, J.Kozák, J.Bejvl a Zb.Smolík, trenér St. Bejvl, Klatovy - Š.Bílíček, E.Boublík, D.Vrbecký, R.Diviš, D.Hajžman, D.Dolanský, V.Kratochvíl, P.Kvítek, Zd. Cibulka, trenér L.Fremut, Mrákov - R.Špörl, T.Janeček, P.Špörl, T.Selner, J.Fleigel, M.Šporl, O.Polák, Fr. Nedvěd, trenér Josef Selner.

 

I tentokráte proběhl celý turnaj bez úrazu a v pěkné sportovní atmosféře. Překvapila hojná divácká účast, boje o body do turnajové tabulky byly vedeny v duchu far play.Děkuji všem týmům za účast i pěkné sportovní výkony a přeji jim hodně úspěchů v jarní části mistrovské fotbalové soutěže , která se nezadržitelně blíží.

 

Karel Šot