dorost08bMochtínský turnaj vyhrál SK Otava Katovice

V sobotu 2.února 2008 uspořádal fotbalový TJ Sokol Mochtín zdařilý turnaj v halové kopané dorostenců. Proběhl ve sportovní hale ZŠ Čapkova v Klatovech za účasti 8 kvalitních týmů, měl vysokou sportovní úroveň. Nejdříve se hrálo ve skupinách, pak přišly na řadu semifinalové zápasy a na závěr duely o konečné pořadí v turnaji. Vítězství si nakonec důmů odvezli dorostenci z Katovic, svěřenci trenéra Václava Palivce, kteří v závěrečném finále porazili těsně 1:0 loňského vítěze, dorostence TJ Přeštice. Pořádající oddíl TJ So Mochtín postavil dva týmy a doplatil na minimální počet hráčů v nich, protože řada z nich pro nemoc nemohla nastoupit.

Výsledky ve skupinách:

„A“ sk. – Mochtín A – Plánice 0:0, Blovice – Koloveč 2:1, Plánice – Koloveč 0:1, Mochtín A – Blovice 4:2, Blovice – Plánice 2:1, Koloveč – Mochtín A 2:2.

„B“ sk. – Přeštice – Mrákov 2:1, Katovice – Mochtín B 3:0, Mrákov – Mochtín B 1:2, Přeštice – Katovice 3:1, Katovice – Mrákov 4:0, Mochtín B – Přeštice 1:1.

1.semifinále - Blovice – Katovice 0:1,

2. semifinále – Mochtín A – Přeštice 1:3

Zápasy o konečné umístění

Plánice – Mrákov 2:1 (o 7.-8.), Koloveč – Mochtín B 4:2 (o 5.-6.), Blovice – Mochtín A

2:1(o 3.-4.), finále Katovice – Přeštice 1:0, když zlatý gol dal Štěpán Kouba.

Na závěr bylo provedeno slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen týmům i nejlepším jednotlivcům. Předseda oddílu Karel Šot předal krásné poháry kapitánům prvních třech mužstev, všem zúčastněným týmům diplomy a věcné ceny. Poděkoval za organizaci a hladký průběh svým spolupracovníkům Jiřímu Flodrovi, Jiřímu Dolejšovi, Jaroslavu Pavlíkovi, Jakubovi Holému a Janu Voráči a věcné ceny předal i nejlepším hráčům turnaje, které vybrali trenéři zúčastněných týmů.

Nejlepším golmanem se stal Martin Toma z Blovic, nejlepším obráncem Tomáš Chodl z Katovic, nejlepším útočníkem Jan Voráč z Mochtína a nejlepším hráčem turnaje Tomáš Pánovec z Přeštic. Titul nejlepšího střelce si vystřílel Štěpán Kouba z vítězného týmu SK Otava Katovice, autor 7 branek.

Konečné pořadí turnaje : 1. SK Otava Katovice

2. TJ Přeštice