dorost08cRadost i smutek zároveň

Pod vedením trenéra Jaroslava Pavlíka dosáhli naši dorostenci v soutěžním ročníku 2007/2008 zatím na největší úspěch FO TJ Sokol Mochtín v této kategorii. V krajské soutěži, sk.B obsadili výborné 2.místo za vítězným Bolevcem a stali se nejúspěšnějším týmem okresu Klatovy této krajské soutěže. Patří jim moje upřímné blahopřání ! Všem hráčům (a bylo jich hodně), kteří se podíleli na tomto nečekaném, ale zaslouženém úspěchu, děkuji za vzornou reprezentaci FO TJ Sokol Mochtín. Zároveň chci poděkovat i těm, kteří se o naše kluky vzorně starali. Především pak trenéru Jaroslavu Pavlíkovi, za jeho velkou obětavost a nadšení pro práci s mládeží i za citlivé vedení dorosteneckého mužstva. Poděkování si zaslouží též Václav Nováček starší, dlouholetý vedoucí mužstva, Jan Voráč st., ketrý pomáhal především na úseku propagačním a pořadatelském i Petr Kubala, ač je již dva roky v mužích, stále s dorostenci držel partu a pomáhal především za lajnou hřiště jako asistent rozhodčího .
  Mochtínské dorostence vedl jako kapitán Lubomír Kašpar (odchovanec mochtínské kopané od minižáčků). Jeho služeb již využívalo i dr. A i B mužů a Luboš, stejně jako David Maršálek (Mochtín), Viktor Špindler, Václav Novák (oba Bezděkov) , Pavel Zoubek (Klatovy), Josef Vondřička (Kolinec) a Václav Šperl (Janovice) již věkově v dorostu končí, přechází do kategorie mužů. Všichni patřili k oporám mochtínského dorostu a tak jim přeji, aby se jim dařilo i mezi dospělými.
  Těchto odcházejících 7 vynikajících hráčů nemá kdo nahradit. Ze žáků přichází 4 kluci, kteří mají výkonnostně max. na okresní přebor, zbylí hráči odpovídající dorosteneckému věku jsou u nás v Mochtíně převážně na hostování, nebo na střídavé starty, mezi nimi 4 hokejisté, kteří v podzimní části soutěže (nyní) fotbal hrát nemohou - hrají závodně lední hokej. Proto se FO TJ So Mochtín rozhodl, že dorost do dalšího soutěžního ročníku již nepřihlásí. 
  Byl to bolestný krok, ale vychází z reality. Bez dostatku kvalitních, zapálených hráčů pro fotbal, se hrát soutěž nedá.Navíc, kostra hráčů týmu musí být vždy z hráčů Mochtína a ta tu bohužel nyní není. Předpokládáme však, že možná již příští rok (bude-li dostatek vlastních odchovanců) , dorost přihlásíme do OP a začnemem opět budovat nový tým, který by se měl pokusit navázat na úspěchy svých nynějších předchůdců. Bude to ale těžké.
  Je však potěšitelné, že celá řada našich dorostenců dostávala v průběhu právě uplynulého ročníku 2007/08 šanci hrát za muže mistrovské zápasy( v B i A týmu So Mochtín) a svými výkony nazančili, že s nimi můžeme v mužích i nadále počítat ! Mám radost z toho, že i kluci z jiných klubů, kteří u nás v dorostu již skončili, chtějí hrát za muže So Mochtín (Břečka, Špindler, Zoubek) a i s dalšími hráči, věkově ještě dorostenci , do mužů So Mochtín počítáme !!! Mají na to, aby byli platnými hráči A i B mužů. Záležet bude jen na nich - na jejich přístupu k přípravě i k zápasům. 
 
Karel Šot, předseda FO TJ So Mochtín
 
Na dokumentačním fotu z června 2008 jsou :
horní řada zleva - Šot Karel - předseda FO, Josef Vavřička, Jan Voráč, Lukáš Zítek, Viktor Špindler, Pavel Zoubek, Luboš Kašpar - kapitán mužstva, David Maršálek, Pavel Blumentritt, Václav Nováček - vedoucí mužstva. Dolní řada zleva - Jiří Straka, Pavel Kardoš, Petr Sysel, Jakub Šťastný, Mirek Valečka, Alexandr Zhvakin, Adam Kubeš. Před nimi pololežící Jaroslav Pavlík - trenér.
Na snímku bohužel chybí další opory týmu: Václav Šperl, Pavel Staněk, Václav Novák, Pavel Vacherlon, Tomáš Faltín a další.

Dorostenci08